Belgia: autonomiczne samochody bez kierowców już niedługo na publicznych drogach

0

Kolejny front

Jak donosi belgijski Brussels Times, już od pierwszego maja producenci i firmy testujące technologię, będą mogły składać wnioski o zgodę na testowanie samojeżdzących pojazdów na publicznych drogach. Otrzymanie odpowiedniego pozwolenia będzie zależne od decyzji Federalnego Ministerstwa ds. Mobilności.

W 2016 roku Gabinet Ministrów wprowadził regulacje dotyczące testowania autonomicznych samochodów z udziałem kierowcy. Nowe przepisy zakładają, że już niedługo, po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia, na belgijskich drogach pojawią się w pełni autonomiczne pojazdy.

Warto dodać, że Belgowie są dość sceptycznie nastawieni do nowej technologii. Z przeprowadzanego badania wynika, że 36% z nich zakłada, że nigdy nie kupi autonomicznego samochodu, a zdaniem 72% pytanych, samojeżdzące pojazdy nie będą popularnym widokiem na belgijskich ulicach do roku 2030. Głównymi czynnikami, które mogłyby przekonać potencjalnych nabywców jest w pełni poprawne działanie technologii w ruchu publicznym oraz statystyka wskazująca, że autonomiczne pojazdy są bezpieczniejsze od tych, które prowadzone są przez ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here