Chińska stacja kosmiczna rozbije się o Ziemię najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu

0

Tiangong-1, pierwszy prototyp chińskiej stacji kosmicznej, najprawdopodobniej spadnie na Ziemię między 30-tym marca a 6-tym kwietnia. Kontakt ze stacją utracono już w 2016 roku.

Nie jest znana dokładna data, kiedy stacja uderzy o powierzchnię globu, jednak im bardziej się zbliża, tym łatwiej przeprowadzić obliczenia. Poniższe wskazują, że będzie to przełom marca i kwietnia.

Naukowcy przewidują, że rakieta może uderzyć w północną półkulę. Miasta, które znajdują się na liście najbardziej zagrożonych to: Boston, Des Moines, Detroit, Milwaukee, Filadelfia, Salt Lake City, Florencja, Monako czy Soczi.

Czy jest się czego bać?

Rzecznik kalifornijskiej organizacji Aerospace, która zajmuje się badaniami nad misjami kosmicznymi, odniósł się do tego wydarzenia:

Biorąc pod uwagę potencjalne lokalizacje, prawdopodobieństwo, że konkretna osoba zostanie uderzona przez resztki Tiangong-1 jest około milion razy mniejsze niż szansa wygrania w lotka. W historii lotów kosmicznych, nikt nigdy nie został skrzywdzony przez spadające na Ziemię kosmiczne śmieci.

Wszystko wskazuje na to, że zagrożenie rzeczywiście jest bardzo małe. Nawet 90% rakiety może spalić się w atmosferze, jednak pozostałe elementy mogą zawierać hydrazynę. Ten związek chemiczny stosuje się przy produkcji paliwa rakietowego, a badania na zwierzętach wykazały silne właściwości rakotwórcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here