Chiny przyciągają coraz więcej młodych talentów z branży IT

0

Państwo środka powoli przestaje być uważane za tanią fabrykę świata. Kolejnym ambitnym krokiem jest rozwój potencjału technologicznego i sprowadzenie do kraju talentów z branży informatycznej.

Amerykański Massachusetts Institute of Technology (MIT) jest ciągle uważany za najlepszą uczelnię w zakresie kierunków informatycznych czy inżynieryjnych, ale w rankingach coraz częściej pojawia się m.in. chiński uniwersytet Tsinghua, który kusi obcokrajowców stypendiami rządowymi i stosunkowo niskim czesnym.

Roczne czesne na MIT to koszt około 50 tysięcy dolarów, a odpowiednie czesne w Tsinghua wynosi niewiele ponad 6 tysięcy dolarów.

Na stronie amerykańskiego magazynu „Wired” możemy przeczytać relację dziennikarki, która opisuje dynamiczne zmiany zachodzące w rozwoju branży technologicznej w Chinach. Wszystko wskazuje na to, że Chiny inwestują ogromne pieniądze w rozwój infrastruktury akademickiej, która ma stanowić bazę dla rozwoju sektora IT.

Wielkie korporacje jak WeChat, posiadające ponad miliard kont, chcą wykorzystać posiadane dane w celu rozwoju sztucznej inteligencji. Cel ten Chiny mają zrealizować dzięki wysokim płacom oraz przychylnemu rządowi. Dla obcokrajowców, którzy chcą kształcić się w kierunku AI, wyjazd do Chińskiej Republiki Ludowej może okazać się wyjątkowo obiecujący.

Programy anglojęzyczne nadal są na etapie rozwoju. Niektórzy zagraniczni studenci podkreślają, że patrząc na złożoność tematu i tempo prowadzenia zajęć, niektóre tematy potrafią być bardzo skomplikowane w zrozumieniu. Problem ma stanowić bariera językowa i ogólne problemy w komunikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here