Najpopularniejsza waluta w amerykańskim więzieniu

0

Artykuł pierwszej potrzeby

Badanie opublikowane przez American Sociological Association pokazuje, że papierosy nie są najpopularniejszą walutą w amerykańskich ośrodkach karnych. Nowym numerem jeden stała się popularna zupka chińska.

Michael Gibson-Light, autor badania, wskazuje, że zmiana więziennej waluty wynika z prostego faktu – słabych warunków żywieniowych. „W całym kraju narasta problem związany z coraz mniejszymi środkami przekazywanymi do systemu penitencjarnego. Więźniowie w większym stopniu sami muszą dbać o podstawowe potrzeby, w tym o jedzenie” – mówi Gibson-Light.

Wśród niezadowolonych z jakości więziennego jedzenia osadzonych, pojawił się nowy pożądany produkt – tania i bogata w kalorie zupa błyskawiczna. Zupkę chińską można zamienić na inne rzeczy takie jak ubrania czy produkty higieniczne. „Więźniowie większość czasu spędzają na fizycznej pracy lub ćwiczeniach, przez co często nie mają energii. Zupa błyskawiczna jest w stanie zapewnić im sporo kalorii, potrzebnych do wykonywania tych aktywności” dodaje autor badania.

Od lat najpopularniejszą więzienną walutą były papierosy. Małe, łatwe w przechowaniu i powszechnie palone świetnie spełniały swoją rolę. Jednak w 2004 roku zaczęto wprowadzać ograniczenia w ich sprzedaży więźniom, a obecnie w niektórych zakładach karnych wprowadza się częściowy lub nawet całkowity zakaz palenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here