Sony miało możliwość wykupienia praw do postaci Marvela za jedyne 25 milionów dolarów

0

Źródło inspiracji

Nikt nie zaprzeczy, że uniwersum Marvela dostarcza inspiracji do kręcenia nowych filmów i seriali. Niektórzy mogą nawet czuć związany z tym przesyt, jednak kasowy sukces produkcji jest faktem. W 2009 roku spółka została przejęta przez The Walt Disney Company, za niebagatelną sumę 4.5 miliarda dolarów. Losy Marvela mogły się potoczyć jednak zupełnie inaczej.

Jak donosi The Wall Street Journal Marvel w połowie lat 90-tych nie radził sobie najlepiej. W 1996 roku spółka ogłosiła upadłość i desperacko szukała środków finansowych. Na pomoc przyjść miało Japońskie przedsiębiorstwo.

Alternatywna rzeczywistość

W 1998 roku spółki Marvel i Sony prowadziły negocjacje w sprawie wykupienia praw do postaci Spider-Mana. Na jednym z etapów Amerykanie mieli złożyć Japończykom propozycję wykupienia praw do większości postaci za jedyne 25 milionów dolarów. Sony było zainteresowane tylko Spider-Manem i transakcja nie doszła do skutku.

Złożona przez Marvela propozycja miała nie zrobić wrażenia na jednej z osób decyzyjnych w Sony – Yairze Landau, który miał skomentować ją w następujący sposób:

Wszyscy mają w dupie pozostałe postacie Marvela. Wróćcie do rozmów i kupcie prawa tylko do Spider-mana.

Ciężko przewidzieć jak Marvel rozwinąłby się pod skrzydłami japońskiej marki. Możliwe, że filmy u superbohaterach pojawiłby się wcześniej na ekranach kin. Istnieje także możliwość, że marka nigdy osiągnęłaby poziomu, na jakim jest teraz. Jedno jest pewne, z perspektywy czasu 25 milionów dolarów brzmi śmiesznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here