Stan Kalifornia reguluje możliwość wprowadzenia na drogi autonomicznych samochodów, bez człowieka za kierownicą

0

Kalifornijski Departament ds. Pojazdów Silnikowych przyjął nowe przepisy, zgodnie z którymi autonomiczne samochody będą mogły poruszać się po drogach bez człowieka za kierownicą, gotowego do przejęcia kontroli nad samochodem.

Nowe regulacje mają wejść w życie z dniem 2 kwietnia i ułatwić rozwój technologii m. in. takim spółkom jak Uber czy General Motors.

W 2014 roku Kalifornia była pierwszym Stanem który wprowadził przepisy regulujące kwestię autonomicznych samochodów. Firma, która ubiegała się o odpowiednią licencję miała obowiązek zapewnienia odpowiedniego certyfikatu dla osoby, która miała siedzieć za kierownicą oraz wykupić odpowiednie ubezpieczenie na kwotę 5 milionów dolarów.

Obecnie ubiegająca się firma musi wykazać się odpowiednim oprogramowaniem, zapewniającym kontrolę zdalną nad pojazdem oraz przedstawić plan związany z wdrażaniem prawa, w skład którego wchodzi między innymi instrukcja w jaki sposób można skontaktować się z osobą zajmująca się zdalnym kierowaniem samochodem oraz w jaki sposób można zdalnie wyłączyć samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here