Na jaką technologię czeka Bill Gates i co sądzi o kryptowalutach?

0

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie wziął niedawno udział w zorganizowanym przez amerykański portal Reddit, AMA (ask me anything). Wiele pytań dotyczyło prowadzonej przez niego fundacji, która walczy z ubóstwem na świecie oraz ogólnych spraw związanych z dewastacją środowiska. Na pytanie dotyczące tego, na jaką technologię czeka odpowiedział:

Najlepszą rzeczą byłaby technologia, która pozwalałaby rozumieć komputerom tekst w taki sam sposób jak robi to człowiek. Obecnie komputery mogą robić proste rzeczy jak szukanie konkretnych słów, jednak idea wakacji, kariery czy rodziny nie jest przez niego rozumiana.

Na pytanie dotyczące kryptowalut udzielił następującej odpowiedzi:

Głównym elementem kryptowalut jest anonimowość. Uważam, że nie jest to dobra cecha. Umiejętność rządu związana z wykrywaniem prania pieniędzy, unikania płacenia podatków czy śledzenia środków wpływających na rzecz organizacji terrorystycznych to dobra rzecz. Obecnie kryptowaluty są używane między innym do kupowania narkotyków, więc jest to technologia, która w pośredni sposób przyczyniła się do ludzkiej śmierci.

Użytkownik podkreślił, że amerykański dolar także może służyć do kupowania narkotyków, a Bill Gates skomentował:

Tak – przekazywane anonimowo pieniądze są używane do tego rodzaju rzeczy, jednak trzeba być fizycznie na miejscu, żeby je dostarczyć, co sprawia pewnie trudności w przekazaniu pieniędzy w sytuacjach takich jak porwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here