Trump spotka się z producentami gier komputerowych

0

Niebezpieczne gry?

Niedawno pisaliśmy o tym, że prezydent Stanów Zjednoczonych widzi w grach komputerowych jedną z przyczyn agresji wśród nastolatków. To z kolei wywołało reakcje producentów, podkreślających brak dowodów, które łączyłyby przemoc z graniem.

Na spotkaniu pojawią się między innymi reprezentanci Rockstar Games (Grand Theft Auto) czy ZeniMax Media (Doom, Fallout).

Nie pierwszy raz

Warto wspomnieć, że problem ten nie jest poruszany po raz pierwszy. W 2011 roku Sąd Najwyższy unieważnił kalifornijskie prawo, które zakazywało sprzedaży niektórych gier, bez nadzoru rodziców. Sędziowie swój wyrok uzasadnili tym, że do gier należy stosować prawo w ten sam sposób co do książek i filmów, które z kolei chroni pierwsza poprawka do Konstytucji.

W 2013 roku, po masakrze w szkole podstawowej Sandy Hook, z producentami gier spotkał się ówczesny wiceprezydent Joe Biden. Rozmowy nie przyniosły konkretnych efektów, a Biden podkreślił, że nie ma wystarczającej ilości danych, świadczących o tym, że gry wpływają negatywnie na zachowanie nastolatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here