Youtube sugeruje dzieciom teorie spiskowe

0

Wiedza alternatywna

Aplikacja YouTube Kids przeznaczona specjalnie dla dzieci, w założeniu miała odfiltrować treści dla dorosłych, pokazując „świat nauki i zabawy”. Z doniesień medialnych wynika, że znajdziemy w niej wiele filmów zawierających teorie spiskowe, z których wynika, że świat jest płaski, lądowanie na Księżycu było oszustwem, a planetą rządzą ludzie-gady.

YouTube dla dzieci to osobna aplikacja z głównej aplikacji YouTube, dzięki której rodzice nie muszą się stresować tym, że na ekranach ich pociech pojawią się nieodpowiednich treści. Dzieci są zachęcane do nauki języków, czytania książek i oglądania filmów edukacyjnych.

Jednak po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „UFO„, jako najbardziej polecany materiał zobaczymy np. wykład Davida Icke’a, w którym twierdzi, że obcy zbudowali piramidy, planetą kierują ludzie-gady, a masoni składają ofiary z ludzi. Portal blokuje niektóre frazy w wyszukiwarce jak „porno” czy „9/11”, ale w polecanych materiałach możemy znaleźć film, o tym, że w Wielkim Zderzaczu Hadronów otwarty został portal do innego świata, w którym zniknąć miała jedna z pracownic.

W związku z tymi informacjami, YouTube wydał oświadczenie:

Aplikacja YouTube dla dzieci jest miejscem wielu różnych treści, które zawierają wzbogacające i ciekawe filmy dla rodzin. Treść ta jest wyświetlana przy użyciu specjalnego algorytmu. Dodatkowo podejmujemy działania w celu zablokowania nieodpowiednich filmów lub całych kanałów. Stale pracujemy nad ulepszeniem aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here